YARDIM MERKEZİ


Türkçe Karakterli Domainler

Markum.net'de Türkçe karakterli domain tescil edebilir miyim?

Domain kategorisine tıklayarak Türkçe karakterli domainizi tescil edebilirsiniz. Türkçe domainler belge gerektirmez. İlk gelen alır.

Tarayıcıları Türkçe karakterli domainlere nasıl uygun hale getirebilirim?

I-Nav eklentisi ve bilesenleri VeriSign Inc. tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır. I-Nav eklentisiyle uluslararası etki alanı adları internet standardını destekleyen web sitelerine ve e-posta sunuculaına artık erişebilirsiniz. Başka bir deyişle, web sitelerine gitmek ve e-posta gönderip almak için Türkçe karakterleri artık etki alanı adlarında kullanabilirsiniz.  I-Nav bileşenini yüklemek için tıklayınız.

Türkçe karakterli domain nedir?

Domain adını yazarken ş,ç,ğ ve ö gibi Türkçe karakterleri kullanabileceğiniz domainlere türkçe karakterli domain denir. Örnek: çözüm.com, buğra.com, öğrenci.com

Türkçe karakterli domainler bütün tarayıcılar ile uyumlu mudur?

Türkçe karakterli alan adları IDN adı verilen özel bazı karakterleri içerir. Bu karakterler Firefox ve Internet Explorer 7'de çalışmaktadır. Internet Explorer 6 sürümünde ise Verisign tarafından yazılmış olan I-Nav yazılımını kurmak gerekmektedir. Internet Explorer 6'dan Türkçe karakterli bir siteye girmeye çalıştığınız takdirde otomatik olarak I-Nav sayfası gelmektedir. Yazılımı yükledikten sonra Internet Explorer 6 sürümünde Türkçe karakterli alan adları sorunsuz olarak çalışacaktır. Eğer otomatik yükleme gelmiyorsa  I-Nav bileşenini yüklemek için tıklayınız.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha Fazla Bilgi
Kariyer Fırsatları