sepet_id:

Domain Transfer

Domaninizi transfer edin sizde markum cloud ailesine katılın!

Ücretsiz Transfer Desteği
1 Yıl Otomatik Süre Uzatma
Ücretsiz 7/24 Destek

Neden Markum Domain Transfer?

Hızlı, güvenilir ve çözüm odaklı

.TR Uzantılarda Ücretsiz Transfer Com.tr , net.tr, org.tr ve diğer tüm TR. uzantılı domain adreslerinizi ücretsiz olarak Markum'a transfer edebilirsiniz.
Ücretsiz İç Transfer Transfer ettiğiniz domainleri Markum kullanıcıları arasında tek tıkla hızlı bir şekilde transfer edebilirsiniz.
Domain Transfer Desteği Transfer etmek istediğiniz domain adresleriniz ile ilgili 7/24 ücretsiz destek alabilirsiniz.
Ücretsiz Domain Servisleri Transfer ettiğiniz domainleriniz için 8 adet çok önemli hizmete herhangi bir ücret ödemeden sahip olabilirsiniz.
Online Yönetim Markum'a transfer ettiğiniz domainlerle ilgili yapacağınız tüm işlemleriniz online olarak anında gerçekleşmektedir.
İki Adımlı Kullanıcı Güvenliği İki adımlı güvenlik altyapısı sayesinde hesabınıza sizden başka birinin giriş yapmasını engelleyebilirsiniz.
Sıkça Sorulan Sorular

Domain adresimi markum.com'e transfer etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Domain transfer işlemlerinin başlatılabilmesi için aşağıdaki koşullara uymanız gerekmektedir;

  • Transfer edilecek alan adının yenileme süresine en az 10 gün kalmış, tescil (veya yenileme) süresi üzerinden de 60 gün geçmiş olmalıdır.
  • Transfer edilecek alan adının "status" durumu "ACTIVE" veya "OK" konumunda olmalıdır. Tersi bir durumda transfer işlemi gerçekleşmez.
  • Alan adına ait administrator e-mail (yetkili, yönetici e-posta) adresi aktif (ulaşılabilir, kullanılabilir) olmalıdır. Alan adına ait yetkili e-posta adresinin hangisi olduğu, https://www.markum.com/domain/whois/'den öğrenilebilir.
  • Alan adına ait Auth-Code/EPP/Transfer Authorization Key (transfer yetkili) kodunu biliniyor ve temin edilebiliyor olunmalıdır. "Auth-Code" bilgisi mevcut registrar firmasından temin edilmesi gereken özel bir koddur. Birçok firma bu kodu üyelik panelinden de verebilmektedir. Panelden temin edilemiyorsa, firma ile görüşülerek bizzat istenilmelidir.
  • Bir alan adının markum.com'e transfer edilebilmesi için alan adının bitiş tarihinin geçmemiş olması gerekir. Eğer bu tarih geçtiyse, bağlı olduğu mevcut registrar firmasında tescil yenilemesi yapılmalıdır.
  • Domain transfer işlemi ücretsiz olmasına rağmen, bu transfer sonucunda domain adınızın otomatik olarak 1 sene uzatılacağından, sizden 7.29$+KDV domain yenileme ücreti alınmaktadır.
  • TR uzantılı alan adları için şirket yetkilisinin yazılı onayı transfer işleminin başlatılması için yeterlidir. .TR uzantılı alan adlarında transfer için daha detaylı bilgi almak isterseniz Ticket Sistemimizden hemen müracaat edebilir ya da Destek Departmanımız ile görüşebilirsiniz.
İstenen koşulların karşılanması durumunda, domain transfer işlemleri ortalama 5-10 gün arasında sürmektedir.
  • Diğer yıllarda yapılacak kayıt yenilemesi için çok uygun olan domain yenileme ücretlerinden faydalanabilirsiniz.
  • Ücretsiz ve fonksiyonel olan Domain Kontrol Paneline sahip olacaksınız.
  • Alan Adınızın tescili otomatik olarak 1 yıl daha uzayacaktır.
Yardıma mı ihtiyacınız var?

İhtiyacınız olan her anda farklı kanallardan 7/24 destek için hazırız?

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha Fazla Bilgi
Kariyer Fırsatları