cPanel'de dns düzenleme işlemi nasıl yapılır?

cPanel'de dns editleme işlemi detayları için TIKLAYINIZ

cPanel'de dnslerimizi editleme konusu ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda yer alan resimli anlatıda bulabilirsiniz.

1. Adım: Öncelikle sol menüde yer alan Dns Functions sekmesinden Edit Dns Zone kısmına tıklıyoruz.

2. Adım: Hangi hosting hesabınızın dnsini düzenleneceğini seçip Edit butonuna tıklıyoruz.

3. Adım: Öncelikle birincil dnsimizin ve mail adresimizin yer aldığı kısmı kontrol ediyoruz. Eğer ki dns değişikliği yapacaksak buradan yalnızca birincil dnsi değiştiriyoruz.

4. Adım: Orta kısımda dns ve ip adresi aylarını gerekli mx kayıtlarını düzenlemeye yarayan bölümü görüyorsunuz. bu bölümde birincil ve ikincil dns adreslerini mx kaydını ve a kayıtlarını düzenleyebilirsiniz.

5. Adım: Alt kısımda ise var olan dns kayıtları üzerine yeni dns kaydı eklemek isterseniz buraya kullanabilirsiniz. Select olan seçmeli bölümlerde kayıt türünü seçiyoruz(a kaydı, mx kaydı, ns kaydı v.s). ve gerekli alanları doldurup ekleme işlemini yapıyoruz. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra eklemesi veya düzenlemesi için Save butonuna basıyoruz.

6. Adım: Your Settings have been updated yazısını gördüğümüzde ise gerekli dns ekleme ve düzenleme işleminin tamamladını anlıyoruz.

 

 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha Fazla Bilgi
Kariyer Fırsatları