cPanel'de hosting hesabı nasıl silinir?

cPanel'de hosting hesabınızı silme işleminin detayları için TIKLAYINIZ

cPanel kontrol panelinde reseller hesabına sahibiz ve hosting hesabı silmek istiyoruz. Bunu nasıl yapacağımız konusunda resimli anlatımlı detaylı bilgiye aşağıdaki makaleden erişebilirsiniz.

1. Aşama: Sol menüde bulunan Account Functions sekmesinden Terminate an Account bölümüne tıklıyoruz.

2. Aşama: Silinecek olan hesabımızı seçiyoruz. Burada Keep Dns Zone diye bir kısım var. Bu kısım hostinginizin daha sonra tekrar oluşturulmasına karşın dns ayarlarını serverda kayıtlı tutması içindir. Eğerki özel dns tanımlaması yaptıysanız ve hosting hesabınızı daha sonra tekrar açacağınızı düşünüyorsanız burayı işaretleyebilirsiniz. Eğer ki default olarak dnsleri kullandınız ve sileceğiniz domain ile ilgili hiçbir dns işlemi yapmadıysanız bu kutucuğu işaretlemenize gerek yok. Dnslerde hosting hesabınız ile birlikte silinecektir. Son olarak ise Terminat butonuna basıyor ve hesabımızı silmeye başlıyoruz.

3. Aşama: Hesabı silmek istediğinize emin misiniz? diye bir soru sormaktadır ve hesabı kesin silmeye kararlıysanız Tamam butonuna basarak hosting hesabınızı siliniz. Hosting hesabınızı silmekten vazgeçtiyseniz iptal butonuna bakarak vazgeçebilirsiniz.

4. Aşama: Gerekli hosting hesabı silme işleminizi tamamlanmıştır.

 

 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha Fazla Bilgi
Kariyer Fırsatları