YARDIM MERKEZİ

Display Errors'u nasıl kapatabilirim?

Display Errors is On hatasının çözümü için TIKLAYINIZ

Display Errors hataları gösterme anlamına gelen ve gerek müşterilerin, gerekse sistem yöneticilerinin oluşan hataları görmesi açısından önemli bir php eklentisi olup bunu kapatmak bir çok müşteri için hatalarını göremediğinden dolayı zararlı olmaktadır. Fakat bazı joomla gibi hazır sistemlerde Display Errors u bir hataymış gibi algılayıp kapalı olması istenmektedir. O da oluşabilecek ufak hataları göz ardı etmek içindir.

Displar Errors is On yazısını Off hale getirebilmek için;
Text editörümüz ile php.ini adında bir dosya oluşturuyoruz ve içerisine

display_errors = off

yazıp kaydediyoruz. Ardından bu dosyayı ftpmize gönderdiğimizde php.ini.txt şeklinde dosya göreceksiniz. Dosya ismini düzenleyerek sonundaki .txt uzantısını silip dosyanın sadece php.ini şeklinde kalmasını sağlayınız. İşlem tamamlanmıştır.

Önemli Uyarı: Bu tarz display errors ların kapalı durması hackerlar için bir kaynaktır. Hataları göz ardı etmeniz, onların sisteminize daha kolay ulaşabilmesine olanak sağlar. Joomla benzeri hazır sistemler haricinde mecbur kalmadığınız takdirde display errorsu kapatmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu konuda oluşabilecek her türlü soru ve sorunlardan Markum sorumlu olmayacaktır. Bu müşterilerimizin kendi insiyatifinde yapılan bir işlemdir.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha Fazla Bilgi
Kariyer Fırsatları