Windows Live Mail e-posta adresimi nasıl kurarım?

Windows Live Mail e-mail ayarları için TIKLAYINIZ

Windows Live Mail için e-posta hesap ayarlarını aşağıdaki adımları izleyerek gerçeleştirebilirsiniz.

Aşama 1: Windows Live Mail programının üst menüsünden Araçlar oradan da Hesapları tıklayınız.

Aşama 2: Karşınıza gelen ekranda Ekle butonuna tıklayınız.

Aşama 3: Açılan pencerede E-posta Hesabı'nı seçip İleri tuşuna basıyoruz.

Aşama 4: Karşımıza çıkan pencerede sırası ile E-posta hesabınızı Parola'nızı yazın. Her bağlandığınızda parolanızı tekrar tekrar girmek istemiyorsanız parolayı anımsa kutucuğunu işaretleyiniz. Görünen Ad kısmında ise mail attığınız kişilerde görünmesini istediğiniz ismi yazınız. E-posta hesabının sunucu ayarlarını el ile yapılandır kutucuğunu işaretleyin ve İleri butonuna basınız.

Aşama 5: Karşınıza gelecek olan ayar ekranında POP3 seçili olarak kalacak şekilde, gelen sunucu kısmına e-postanızın gelen sunucu adresini (bu adres genellikle mail.alanadiniz.com şeklindedir.) giriniz. Oturum Açma Kimliği'ne posta adresinizi yazınız. Giden sunucuya gelen sunucu ile aynı adresi yazınız. Ardından Bağ. Nok. kısmındaki port numarasını 587 olarak düzenliyoruz. Ayrıca Giden sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor kutucuğunu işaretliyoruz. Daha sonrasında ise İleri tuşuna basarak kurulumu tamamlıyoruz.

Aşama 6: Açılan pencerede Son butonuna basarak kurulum işlemini tamamlamış oluyoruz.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha Fazla Bilgi
Kariyer Fırsatları