• 100 Mbit/1 Gbit Paylaşımsız Port
  • Konsol Düzeyinde Root Erişimi
  • Firewall & DDOS Koruma
  • Ücretsiz FTP Yedekleme Alanı
  • Ücretsiz Yeniden Kurulum
  • 7/24 Hızlı Destek
  • Dedicated (Paylaşımsız) Kaynak
  • Intel Xeon E5-2660 İşlemci
  • Windows/Linux 29 Farklı Hazır           Sunucu Şablonu
HEMEN İNCELE

MultiSMART Cloud Server Platformu

Akıllı Cloud Server platformu ile, tüm sunucu işlemleriniz tek panelde.

MultiSMART Cloud Server Platform; sunucunuzu tek bir panelden yönetmenizi sağlayan, dilerseniz Windows dilerseniz Linux işletim sistemi kurarak kullanabileceğiniz, tekrar kurulum ücretine gerek kalmadan, MultiSMART Panel üzerinden dilediğiniz zaman sunucunuzun işletim sistemini değiştirebileceğiniz, bu değişikligi yaparken dilerseniz Markum.net Sistem Uzmanları tarafından hazırlanmış stabil sunucu şablonlarımızı kullanabileceğiniz ya da dilerseniz işletim sistemi dağıtımının imaji ile MultiSMART Panel üzerinden kendi isteğinize göre yapılandırabileceğiniz bir yapı sağlar.

MultiSMART Panel

Basit ve kolay kullanımlı sunucu paneli.

Sunucunuzun kurulumunu basit bir şekilde bir kaç dakika içerisinde MultiSMART Panel üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. MultiSMART Cloud Server altyapısı kapsamında mevcut sunucu şablonları ile hata riskini en aza indirerek kurulum yapabilir ya da dilerseniz kendi ayarlarınıza göre sıfırdan sunucunuzu kurabilirsiniz. Sunucunuzu dilediğiniz zaman kaldırıp, tekrar kurabilirsiniz. Tekrar kurulum sayesinde mevcut işletim sisteminizi Windows'tan Linux'a ya da Linux'tan Windows'a değiştirebilirsiniz. Sunucu yönetiminizi kolaylaştıran MultiSMART Panel her zaman hizmetinizde...

MultiPlatform

Sunucunuzun işletim sistemini istediğiniz zaman değiştirin.

MultiSMART Panel üzerinden dilediginiz zaman sunucunuzun işletim sistemini değiştirebilirsiniz. Bu değişikliği yaparken Markum.net Sistem Uzmanları tarafından hazırlanmış stabil sunucu şablonlarımızı kullanabilirsiniz. Windows ve Linux dağıtımlarında her hangi bir ayrım ve ücret farkı olmadan tekrar kurulum yapabilirsiniz.

MultiTemplate

Onlarca uygulama ve sunucu şablonlarını kolayca kurup kullanabilirsiniz.

Markum.Net ekibi tarafından sizler için hazırlanmış uygulama ve sunucu şablonlarını kolayca kurup, kullanabilirsiniz. Sunucunuzun şablonu en ideal şekilde ekibimizce hazırlanmış ve kullanımınıza sunulmuştur. MultiSMART Cloud VDS ürünleriyle birlikte gelen MultiTemplate özelliği sayesinde saatler alan kurulum süresi sadece bir kaç tıklama ile mümkün.

Template listesini görmek için tıklayın.Neden Cloud Server?

MultiSMART Cloud VDS Server ile Fiziksel Dedicated Server Karşılaştırması

Gelecekte tüm sistemlerin cloud platformlarda çalışacağı öngörülüyor. Bugün Microsoft, Google, Amazon ve daha pek çok sektörün büyük oyuncusu gelecek için büyük cloud platformlar tasarladı. Veri güvenliği, performans, süreklilik, maliyet ve daha pek çok katman cloud platformları öne çıkaran başlıca özelliklerdir. MultiSMART Cloud Platform ile şimdiden geleceğe adım atın. Aşağıda cloud serverların fiziksel dedicated serverlara karşı bazı avantajlarını görebilirsiniz.
MultiSMART Cloud VDS Server Fiziksel Dedicated Server
Fiyat Performansı Kullandığınız kadar ödersiniz. Projenizin türüne göre birden fazla sunucu kiralayabilirsiniz. Donanıma bağlı olarak değişken maliyetler olur, kullanmayacağınız kaynaklar için para ödersiniz. Ek ihtiyaçlarınız için ek sunucu maliyeti yüksek olur.
Donanım Özellikleri Her zaman en güncel donanımlar kullanılır. Sistem sadece tek bir donanıma bağımlı değildir, yedekli donanım altyapısı kullanılır. Sunucu veri bütünlüğü korunarak kolayca ve kısa sürede aktif başka bir donanım altyapısına kaydırılır. Sistem donanıma bağımlıdır. Arıza sırasında müdahale 1-24 saati bulabilir, başka çalışan sisteme aktarılması 1-24 saati bulabilir. Arızalanan parçaya göre süreç 1-7 günü bulabilir.
Disk Sistemi Özellikleri En az 12 diskten oluşan Raid 10/Raid 50/Raid 60 gibi yüksek performans ve yüksek veri güvenliği sağlayan çözümler kullanılır. Veri güvenliği her zaman ön plandadır. Kullanılan disk sayısına bağlı olarak veri güvenliği ve performans sağlanır. Genellikle 1 veya 2 diskli sistemler tercih edilen projelerde veri güvenliği ve performans giriş seviyesindeedir.
Disk Okuma Yazma (I/O) Performansı Minimum 12 diskten oluşan Raid 10/Raid 50/Raid 60 gibi storage mimarisi ile her zaman yüksek performans elde edilir. 1 veya 2 diskli sistemlere göre 10 kat daha yüksek performans sağlar. 1 veya 2 disk tercih edilen sistemlerde giriş seviyesinde disk performansı olur.
Disk Ekleme Opsiyonu Disk kaynağı dinamik olarak arttırılabilir, eklenen disk büyüklüğüne göre 1-10 dakika içinde yükseltme yapılır. Disk kaynağı donanıma bağlı olarak arttırılabilir. Stoklarla sınırlıdır. Ek disk temini 1-7 gün sürebilir. Felaket senaryolarında yedekten dönmek saatler alır. 1 veya 2 diskli bir yapı kullanılıyorsa yedeklilik giriş düzeyinde olur.
CPU Özellikleri Her zaman en güncel işlemciler kullanılır, 24 Core'a kadar ek yükseltme yapılabilir. Kolay arttırılabilir, ek CPU maksimum 1 dakika içinde eklenir. CPU yükseltmek donanım altyapısı ile sınırlı ve stoklara bağlıdır. Temin süresi 1-7 günü bulabilir, yükseltme sırasında sistem minimum 30 dakika kapalı kalır.
RAM Özellikleri Dedike Ram ile çalışır. Ek kaynak ihtiyaç duyulduğunda maksimum 1 dakika içinde arttırılabilir. Dedike Ram ile çalışır. Ek kaynak ihtiyacında arttırma kapasitesi donanıma bağlıdır, RAM kaynağı stoklarla sınırlıdır, temin süresi uzun olabilir, işlem sırasında minimum 30 dakika kesinti oluşur.
Sistem Yönetimi %100 Tam Yönetim, konsol düzeyinde uzaktan kontrol sağlanabilir. Sunucunun özelliklerine göre kısmi kontrol imkanı sağlar.
Donanımsal Yönetim İhtiyaç duyulmaz. Sunucunun özelliklerine göre kısmi kontrol imkanı sağlar. Teknik donanım bilgisi gerektirir.
Yedekleme Otomatik, hızlı ve kolaydır. Yedekleme ücretsiz veya maliyetleri düşüktür. Toplam disk büyüklüğüne göre daha uzun sürer. Ek yedekleme maliyeti yüksektir.
Yedekten Geri Dönme Kısa sürer. Sistemin toplam büyüklüğüne göre 10 dakika ile 1 saat arasında değişir. Saatlerce sürer. Disk arızası varsa günleri bulabilir.
Anında Kurulum Kolay ve hızlıdır. Onlarca hazır işletim sistem vardır. Linux dağıtımları ve Windows 2012 teslim süresi 1 dakika, Windows 2008 Server 5 - 20 dakika arasında gerçekleşir. Kurulum süreçleri tamamen sizin tarafınızdan MultiSMART panel üzerinden yapılır. Anında kurulum yoktur. Firmaya göre 1-24 saat arasında değişen kurulum süresi vardır.
Yeniden Kurulum Ücretsiz ve kolaydır. Onlarca hazır işletim sisteminden birini hemen kurma seçeneği MultiSMART Panel üzerinden anında yapabilirsiniz. Ücretlidir ve saatlerce sürer.
Uzaktan Kurulum Ücretsiz ve kolaydır. Onlarca hazır ISO ile dilediğiniz işetim sitemini uzaktan kendiniz kurabilirsiniz. Uzaktan kurulum opsiyoneldir, kurulum uzun sürer.

Anında Kurulum

MultiSMART Cloud Vds paketlerinden satın aldığınızda MultiSMART Panel üzerinden sunucunuzu anında kurabilirsiniz. Dilerseniz uygulamaya göre, dilerseniz işletim sistemini kurarak hizmetinizi kullanmaya hızlıca başlayabilirsiniz.

Yeniden Kurulum

İstediğiniz zaman, ek ücret ödemeden yeniden kurulum. Sunucunuzu istediğiniz zaman ek bir ücret ödemeden MultiSMART Panel üzerinden kaldırıp, tekrar kurabilirsiniz.

Uzaktan Yönetim

MultiSMART Panel üzerinden sunucunuza uzaktan yönetim konsolu ile erişim sağlayabilir ve yönetiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Uzaktan yönetimde direk sunucu ekranınıza ulaşıp tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MultiDisk

MultiSMART Cloud Server Platformu ile birlikte Markum.net olarak müşterilerimize aldıkları sunucu diski kadar ftp alanı sağlanmaktadır. Müşterilerimize sağlanan bu disk ile dilediğiniz gibi kullanım sağlayabilirsiniz.

Firewall & IPS

Markum.net altyapısında çalışan sunucular Firewall, IPS ve IDS gibi atak tespit ve atak engelleme sistemleri ile korunmaktadır. Dışardan gelen tüm trafik güvenlik sistemlerimizden geçtikten sonra sunucunuza ulaştırılır.

Özel Cloud Kaynaklar

Satın aldığınız sunucunun konfigürasyonunu istediğiniz zaman genişletebilirsiniz. HDD, Ram ve CPU yükseltme işlemlerini yapabilirsiniz. Sonradan yapacağınız değişiklikler sunucu resetlenme süresi içinde uygulanabilir.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha Fazla Bilgi
Kariyer Fırsatları